انیمیشن کوتاه پیله شیرین

پرداختن به گونه‌های مختلف جانوری، از پرندگان و درندگان جنگل گرفته تا حیوانات خانگی و حتی حشرات، از موضوعات محبوب و صد البته پرتکرار در آثار انیمیشن‌سازان سراسر جهان است. دلیل این موضوع می‌تواند ناتوانی در پردازش و به‌تصویرکشیدن این موضوع به این سطح و قدرت بدون استفاده از تکنیک‌های انیمیشن‌سازی و CGI روی پرده‌ سینما باشد یا اینکه اصلا دیدن یک جانور بانمک و دوست‌داشتنی با رفتارها و ویژگی‌های انسانی برای بینندگان به‌ویژه کودکان که مخاطب اصلی این دسته از آثار هستند، جذابیت زیادی دارد.
«پیله شیرین» (Sweet Cocoon) هم یکی از این انیمیشن‌هاست. انیمیشن کوتاه فرانسوی «پیله شیرین» در سال ۲۰۱۴ به دست تیمی متشکل از پنج کارگردان با نام‌های متیو برنارد، متیاس برگت، جاناتان دورت، منون مارکو و کوئنتین پویراوئو از مدرسه‌ انیمیشن‌سازی ESMA (از معروف‌ترین و موفق‌ترین مدارس انیمیشن‌سازی اروپا واقع در فرانسه) ساخته شد. این انیمیشن شش دقیقه‌ای با وجود اینکه در جشنواره‌های مختلف بین‌المللی نمایش درخشان و چشمگیری نداشت، در سال ۲۰۱۵ موفق به حضور و دریافت اثری ستایش‌شده در بخش بهترین انیمیشن‌های کوتاه مراسم اسکار شد.
داستان انیمیشن «پیله‌ شیرین»،‌ درباره‌ یک کرم ابریشم است که مشکل اضافه‌وزن دارد. این کرم قصد دارد به داخل پیله‌اش برود و به پروانه تبدیل شود؛ اما به دلیل فیزیک بدنی‌اش نمی‌تواند به آسانی از پس این کار برآید. او پس از چندین تلاش نافرجام، از یک سوسک و یک پشه که در حال گذر از آن حوالی هستند، درخواست کمک می‌کند؛ اما کماکان انجام این کار برای این کرم چاق آنقدرها هم آسان نیست.

انتهای پیام/روزنامه کیمیای وطن

مطالب مرتبط

متن خود را وارد نماید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *