«هاراگیری» قصه زندگی خودم است

کارگردان نمایش «هاراگیری» عنوان کرد بخش زیادی از داستان این اثر نمایشی براساس زندگی شخصی‌اش شکل گرفته است.
افشین واعظی، کارگردان نمایش «هاراگیری» که در پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه است، به خبرنگار مهر گفت: «هاراگیری» تا ۹ مردادماه در سالن شماره سه تماشاخانه شهرزاد روی صحنه خواهد بود و تا به امروز نیز از استقبال مخاطبان و بازخوردهایشان راضی بوده‌ام.
وی درباره مضمون نمایش توضیح داد: «هاراگیری» روایت زندگی آدمی از کودکی تا ۳۰ سالگی است که می‌خواهد خودکشی کند؛ اما در حین خودکشی اتفاقاتی رخ می‌دهد و شاهد چالش‌های این فرد با درونش هستیم. بخش زیادی از قصه این نمایش از زندگی خود من الهام گرفته شده است و بقیه اتفاقات تخیلی هستند.
واعظی ادامه داد: اتفاقاتی که در کودکی و نوجوانی برایم رخ داده است، مثل کنکور، انتخاب رشته، تصمیم برای کارکردن و … ، در این نمایش به تصویر کشیده می‌شوند. درواقع مخاطبان در ۱۳ صحنه برش‌های متفاوتی از جامعه و تقابل جامعه با یک جوان و برعکس را شاهد هستند. در نمایش هم خودم نقش خودم را بازی می‌کنم.
این کارگردان تئاتر درباره ویژگی‌های نمایش عنوان کرد: در این نمایش دو جهان به صورت موازی روایت می‌شود؛ جهان شخصیت اصلی نمایش که «من» نام دارد و به صورت رئالیستی به نمایش درمی‌آید و دیگر جهان ۸ حس درونی «من» که به صورت فانتزی و سوررئال هستند و به صورت همزمان با یکدیگر و با هم پیش می‌روند.

انتهای پیام/روزنامه کیمیای وطن

مطالب مرتبط

متن خود را وارد نماید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *