پول فروش بلیت سینما به جیب چه کسی می‌رود؟

چندی است که خرید بلیت فیلم توسط مخاطبان آن هم به شکل آنلاین به بحث مهم سینما تبدیل شده است؛ زیرا نحوه پرداخت سهم پخش‌کنندگان و صاحبان آثار از فروش آنلاین با بعضی پرسش‌ها روبه‌روست.
در حال حاضر با خرید آنلاین بلیت سینما، این پول به صورت مستقیم به حساب سینماداران واریز می‌شود و پس از وقفه‌ای بین پخش‌کنندگان و تهیه‌کنندگان تقسیم می‌شود. این وقفه گاهی حدود ۵ و ۶ ماه پس از اکران طول می‌کشد و همین موضوع محل بحث و مناقشه بین سینماداران و سینماگران می‌شود.
این موضوع نشان می‌دهد روند پرداخت‌ها نیاز به بازبینی و ارائه یک قانون جدید دارد؛ مسئله‌ای که به گفته فیلمسازان بارها در جلسات شورای عالی تهیه‌کنندگان مورد بررسی قرار گرفته، اما هنوز راهکاری برای آن ارائه نشده است. عده‌ای از سینماگران معتقدند بهبود این روند کار پیچیده‌ای نیست؛ ولی اراده‌ای برای تغییر این روند وجود ندارد.
ابراهیم عامریان که در حال حاضر فیلم سینمایی «تگزاس» به کارگردانی مسعود اطیابی را روی پرده دارد، در گفت‌وگو با خبرنگار مهر گفت: من در خارج از کشور هم فعالیت داشتم و ساز و کار سینماهای آنجا را می‌دانم. در کشورهای خارجی وقتی فیلمی اکران می‌شود، بلافاصه پول بلیت آن بین این افراد تقسیم می‌شود.
این تهیه‌کننده با تأکید بر اینکه ایران هم باید به نظام جهان برسد، گفت: اگر پرداخت همزمان اتفاق نمی‌افتد، دست‌کم ۲۴ ساعت بعد باید این پول به حساب افراد ریخته شود. این روند ساده و قابل اجراست و اگر روند فعلی متوقف شود، جلوی سوءاستفاده هم گرفته می‌شود.

انتهای پیام/روزنامه کیمیای وطن

مطالب مرتبط

متن خود را وارد نماید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *